• logo2

    ww1

Stajnia i zaplecze

Stajnia

Stajnia jest ośrodkiem zamkniętym,a każdy z użytkowników ma swojego pilota do bramy. Ośrodek jest również stale monitorowany przez firmę ochroniarską.  

Infrastruktura

Do dyspozycji są również dwie myjki z ciepłą wodą, pomieszczenie na przechowywanie pak i zapasowego sprzętu. Oddzielne dwa pomieszczenia paszarni tylko do worków musli i dodatków paszowych dla koni powodują, że nie ma problemu z ich przechowywaniem i dawkowaniem. Pasze dodatkowe są zawsze suche, pomieszczenia są wentylowane i ocieplane. Jest również szatnia i przebieralnia z 30 szafkami, kanapą, możliwością wypicia kawy lub herbaty w stajni, bez potrzeby przechodzenia do części socjalnej.

Siodlarnie

Ośrodek ma dwie duże, ogrzewane siodlarnie, w każdej znajduje się umywalka z ciepłą wodą oraz odpowiednia ilość półek i wieszaków tak, aby każdy miał wystarczającą ilość miejsca na codziennie używany sprzęt. Jest również oddzielne pomieszczenie z przemysłowym zlewem do opłukiwania ochraniaczy oraz pralką do końskich rzeczy.

Paszarnie

Przechowywanie pasz to jeden z największych problemów ośrodków jeździeckich. W naszym owies przetrzymywany jest w 70 tonowym silosie, ziarno jest regularnie wentylowane i osuszane. Dzięki temu konie dostają czyste, suche ziarna. Obok silosa znajduje się gniotownik. Takie rozwiązanie pozwala na przywożenie do stajni już gotowego owsa zapobiegając jakiemukolwiek pyleniu w miejscach gdzie przebywają konie. Siano i słoma przechowywane są w oddzielnej 1000m2 hali w suchych i wentylowanych komorach o wysokości 12m.

Boksy

W głównym budynku znajduje się 28 boksów (dodatkowo w 2010 roku powstanie jeszcze 11 boksów w budynku usytuowanym obok) o wymiarach 3,50 x3,50 m, z drewnianym podłożem z kostki dębowej. Pod boksami jest system oczyszczania, dzięki czemu nieczystości nie są tylko wchłaniane przez grunt, ale zbierane do profesjonalnej oczyszczalni ścieków. Takie rozwiązanie powoduje, że w boksach zawsze jest sucho i nie ma żadnych oparów powstających z nieczystości. Boksy mają przesuwane drzwi z możliwością otwarcia i zamknięcia otworu na korytarz. Każdy boks ma duże, otwierane na zewnątrz okno z bezpieczną szybą, tak aby latem konie mogły wystawiać głowy. Wzdłuż boksów jest wygodny 3,5m korytarz. Wszystkie stajnie mają systemy wentylacji zapewniające koniom świeże powietrze. Dowodem, że stajnia jest bardzo czysta, jest fakt, ze konie z COPD, które do tej pory musiały być trzymane w boksach angielskich, stoją bez problemów z oddychaniem w stajni głównej.  Na korytarzach są zamontowane na stałe bezpieczne uwiązy dla koni


Karuzela

Karuzela Karuzela boksowa na 5 koni, zadaszona, pokryte papą w celu wyciszenia.

Lonżowniki

Stajnia posiada dwa lonżowniki, jeden zadaszony i pokryty papą w celu wyciszenia, z gumowymi matami na bandach od środka w celu zwiększenia bezpieczeństwa koni oraz drugi odkryty.

Teren ośrodka

Ośrodek ma utwardzone drogi wewnętrzne i bardzo duży parking, dzięki czemu do stajni oraz innych budynków (karuzela, lonżownik, hala gospodarcza, warsztat, dom gościnny i sala konferencyjna) można dojść i dojechać bezpośrednio i bez względu na pogodę. Z tyłu stajni kostka na powierzchni 300m2 pozwala na komfortowe i bezpieczne ładowanie koni do transportu w ciszy i spokoju. Plac zewnętrzny jest gotowy od roku, podobnie jak w pełni już skończony czworobok. Przy bardzo dużych opadach deszczu w ciągu 10 min nie ma na nim ani jednej kałuży. Obok, w przyszłości powstanie jeszcze jeden oddzielny czworobok konkursowy. Padoki, wszystkie trawiaste z posianą specjalną mieszanką traw i ziół dla koni podzielone są na sportowe o wymiarach 20x20 i większe na powierzchni 3ha dla koni spędzających więcej czasu na zewnątrz. Padoki są podlewane latem. Niedaleko od ośrodka jest las z piaszczystymi dróżkami.